Výlet do historie národa Českého

11. prosince 2013 v 21:28 | Njina |  Témata týdne
Tento článek jsem sepsala podle dobré paměti.
Omlouvám se tedy za nějaké ty nepřesnosti.
Co po mě vlastně chcete? Vždyť jsme toto probírali už před tááák dlouhou dobou (cca. 10 hodin od vydání článku S vyplazeným jazykem )


Fascinující! Uvědomili jste si někdy, jak zajímavá je česká historie? Jak dlouhou cestu jsme jakožto národ ušli? Od Slovanské pravlasti v Zakarpatí putovali naši předci pralesy a pustinami. Nejodolnější byl pravděpodobně kmen Čechů. Soudím tak podle toho, že se dostali do srdce Evropy, tudíž došli nejdále ze všech Slovanů...
Tam nalezli svůj nový domov. Avšak pokoje neměli. Neustále je sužovali nájezdy bojechtivých a lakotných Avarů. Jednoho dne to začalo franckého kupce Sáma nudit. "Obchod se může rozvíjet jen v období míru." řekl si a spojil roztroušené české kmeny do pevného svazku (neboli kmenového svazu). Stal se jejich vůdcem a velitelem, a díky jeho chytrým radám Češi Avary porazili a nastolili mír, sice vratký, ale přeci jen nějaký.
Pak přišla a odešla Velká Morava a konečně vznikl čistě Český stát (o který jsme se dělili se Slováky, Moravany, Slezany a ostatními příslušníky jiných národů) - pod područím Přemyslovců. V čele našeho státu se vystřídalo mnoho šlechtických rodů a královských dynastiích (jak cizích tak našich...). Když se nás snažili dobýt, nedali jsme se zadarmo (snad kromě několika událostí, které se staly v uplynulých 100 letech-př. okupace v roce 1968...) Mrkající
Češi jsou pro mě zkrátka a dobře bojovníci. Jsme kreativní, sebevědomí a extra líní...(já alespoň ano!) O českých dívká se říka, že jsou hezké, jenže já to už pouhou svou existencí kazím... Smějící se Dětska, kdo jsme? ČEŠI! Takže buďte hrdí na svůj národ, ale nepřehánějte to, ať neskončíme jako v Americe (tam to podle mě už dost přehánějí!).

Mám pro vás domácí úkol - alespoň jednou týdně si na vlastní kůži vyzkoušejte heslo "Kdo neskáče, není Čech!". (Já si ho připomínám od pondělka do pátka... Plačící Aspoň zhubnu, že? Smějící se )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Houp Houp | Web | 11. prosince 2013 v 21:48 | Reagovat

Jsi má spřízněná dušička. :) Úplně šílím z těch článků, kdy si většina stěžuje na to, že jsou Češi, přitom podle mě tenhle národ spoustu věcí dokázal, dobře, přiznejme si, že dneska to tady není moc růžové, ale kde jo? Bože, vždyť jiné národy jsou na tom stokrát hůř a my si budeme stěžovat? Ach jo.
Myslím si, že Češi nejenom že jsou kreativní, bojovníci, když jim o něco jde, ale taky mají svůj typický smysl pro humor, milují hudbu, dokáží být velmi emotivní a i když nás všechny zužuje lenost a touha koukat "sousedům" na zahradu, tak jsme to pořád my! Češi, kteří mají svou zemičku, svou bohatou historii, mnoho úspěšných umělců, sportovců i mnoho dalších a především mají svůj jedinečný pestrobarevný jazyk! :)
Já jsem kurnik hrdá, že jsem Češka i když těch chyb a nedostatků je tu dost. Ale myslím, že i vždycky bude. :)
A možná si i poskočím, třeba zhubnu s tebou. :)
Děkuji za tvůj názor, protože souhlasím vlastně se vším. :)

2 Nuun Nuun | Web | 11. prosince 2013 v 23:50 | Reagovat

Pěkný... jako celek, ať jsme jací jsme, vždy tu budou ty fakta, která z nás dělají národ dobrých lidí. Máme krásné základy.

3 Terka Terka | E-mail | Web | 12. prosince 2013 v 6:41 | Reagovat

Taky jsem hrdá, že jsem Češka :) aneb si dovolím citovat svůj článek 'Špatná reklama pro Česko, je taky reklama.' A myslím, že je to pravda - nebýt těch skandálů, tak o nás vlastně nikdo neví, protože si myslím, že od jisté doby se nemáme dobře.. ale dříve jsme byli stát velmi prosperující, takže proč bychom nemohli znovu..? Stále doufám v to, že se polepšíme :) a jsem ráda, když slyším v různých zahraničních seriálech nebo prostě jenom ve zprávách, zmínku o Česku :)

4 Normální člověk Normální člověk | 12. prosince 2013 v 8:48 | Reagovat

Česká historie je naprosto úžasná!

5 Njina Njina | 16. prosince 2013 v 10:05 | Reagovat

Všem děkuji a se všemi souhlasím... Díky za takový lidi, jako jste vy! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama