Zpověď mé zimi

2. února 2014 v 19:06 | Njina
Často, než začnu psát, vyhlédnu z okna. Na co se podívám jako první, to se v mém příběhu objeví. Není tedy divu, že když první věcí, kterou spatřím, bude sníh, bude se na něm můj příběh odehrávat.


Když se v příběhu dostanu na slepé místo, zadávám do google různá hesla či chcete-li klíčová slova. Někdy se nedokážu soustředit a myšlenkami jsem jinde, než bych chtěla být. Takto je to se mnou i dnes.
Tady u nás ještě vůbec nesněžilo a všechno mi připomíná spíše jaro, než-li zimu.
K napsání článku k tématu Zima sbírám odvahu, inspiraci i koncentraci Smějící se již od začátku tohoto týdne. Ať chci nebo ne, slíbila jsem sama sobě, že k němu něco napíšu - ať už je to cokoli.
A tak jsem si sestavila playlist zimních písniček, na okna v pokojíku nalepila sněhový vločky, zabalila jsem se do teplný peřinky a zalezla do koutečka s notebookem na kolenou.
Nejtěžší část na článku je pro mě vždy začátek a konec. Když autor začne dobře a zajímavě, přitáhne rozhodně čtenářovu pozornost.
Když i dobře skončí, je téměř jisté, že čtenář určité nedostatky a zaškobrtnutí v příběhu přehlédne nebo bude alespoň schovívavější.
Úplně prapůvodně jsem chtěla napsat povídku se zimní tématikou, ale těch mám už dost - jako napsaných, ne že by mi vadili... Usmívající se
Pak mě napadlo stáhnout několik obrázků se zimní tématikou z netu a nějak je okomentovat.
I od toho jsem upustila, a tak píšu tohle. I já z toho mám smíšený pocity, a proto ani nečekám, že mě pochopíte...

Někdy ale člověk prostě psát musí už jen proto, aby si utřídil myšlenky... No, né?
...Mějte se krásně a pokud možno zimě...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama