Stalo se - nezdařilo se...

18. listopadu 2014 v 20:05 | Kate
Víte jak jsem zmiňovala že chodím na sólový zpěv? No tak jsem v pátek měla koncert.
Vybrala jsem si jednoduchou píseň od zpěvačky Lany Del Rey s názvem Born to die. Pro můj hluboký hlas byla dokonalá. Navíc je lehká, takže i začátečník, jakým já rozhodně jsem, jí zvádne celkem slušně zazpívat.Na všech zkouškách jsem jí zazpívala dobře i na generálce, doma jsem celkem hooodně trénovala...
Njina: To je fakt, trénovala jí neustále a mučila mě, abych jí dělala doprovod na klavír - dokonce i na tom koncertě!


Ale pak přišel čas vystoupit na jeviště a zazpívat před (BOHUŽEL) narvaným sálem. Všechny ty maminky, tatínkové, babičky a dědečkové, mladší i starší sourozenci, kteří se přišli podívat na své ratolesti, jak jsou nadané! Málem jsem padala do mdlob.
Naštěstí jsem dokázala před mou rodinou tajit, že na tom koncertě budu vystupovat i já, jinak by v sálu seděli i oni! Takhle to pro mě bylo jednodušší. Můj jediný divák, byla moje Njina a ta mi dělala hudební doprovod...
Když tančím, trému nemám. Když hraju divadlo, trému nemám. Nemám jí ani když hraju na nástroj, tak proč jí sakra musím mít, když zpívám na veřejnosti!
Nejprve se mi třásly ruce, pak i nohy a hlas. V sále byl nesnesitelný vzduch - horko a vlhko. Po každém vystoupení následoval potlesk a mnoho lidí hodnotilo vystoupení toho či onoho člověka.
Jen s největším sebezapřením jsem byla schopná po vyzvání vystoupit na jeviště, přestavit se a říct co a od koho budu zpívat. Pak jsem na sebe s Njinou mrkli a ona začala hrát. Chytla jsem jednu svojí klepající se ruku do druhé klepající se ruky a v hlavě jsem si zazpívala první tón.
Nebyla jsem ani rozezpívaná, protože jsem kvůli škole přišla až těsně před začátkem koncertu a pak už nezbyl čas.
První sloka byla dobrá - dokonce jsem jí zazpívala lépe než na zkouškách, ale jakmile přišel refrém...stala se katastrofa.
Sotva znatelné zakolísání, které mě úplně vyhodilo z rytmu.
Njina to tam zachraňovala a já improvizovala - jak v melodii, tak i v textu. Mlela jsem páté přes deváté a očima jsem hledala v notách kde to sakra vlastně jsem. Našla jsem se znovu až před refrémem.
Jemně jsem kývla hlavou, což byl náš signál pro tzv."zrychlenou verzi". Tu jsme trénovali právě kvůli takovéhle situaci - že něco zkazím. Zazpívala jsem ještě jednou refrém a skočila jsem rovnou na konec. Po rychlé úkloně následoval rychlý ústup z jeviště. Na chodbě na mě čekala moje učitelka s tázavým pohledem.
"Zkazila jsem to. Nevím proč, asi tam na mě bylo moc lidí..." omlouvala jsem se zkroušeně. Usmála se a řekla, že příště to bude dokonalé, protože dneska jsem si konečně zkusila jaké to je zpívat před lidmi.
Aby toho nebylo málo, hned po mě zpívala jedna moje známá - vlastně moje bývalá spolužačka ze školky :D, která sólově zpívá už pět let. Samozřejmě se jí to povedlo a sklidila velký potlesk - zaslouženě!
Když zpívala Njina svojí písničku One moment in time od Whitney Huston a já jí naopak doprovázela na klavír, žádnou trému jsem já ani ona neměla! Njina zazpívala jako vždy skvěle... Ale ani se nedalo čekat, že by to zkazila - konec konců, ona zase má víc jevištních zkušeností se zpěvem a já zas víc zkušeností s tancem, takže je to fifty fifty a nemůžeme se na sebe zlobit.
Já se ale nezlobím na ty holky, zlobím se na sebe a na trému! Mrcha jedna trémovská! To si nemohla vybrat lepší chvíli?! :-D
Ale dala jsem sama sobě slib, že příště se nebudu bát ničeho... Takže se to budu snažit plnit :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 12:48 | Reagovat

To mě mrzí, že se ti to nepovedlo na výbornou, ale určitě to i tak muselo být aspoň trochu dobré. :) Alespoň máš teď zkušenost a příště budeš vědět, jaké to je a na co si máš třeba dát pozor. Je super, že tě doprovázela Njina a měla jsi tak podporu hned u sebe. :) Je skvělé, jak jste obě nadané!

2 Kate Kate | 23. listopadu 2014 v 20:58 | Reagovat

[1]: U mě to s nadáním nemá nic společného, sem totiž naprosto levá na cokoli... :-D Ale Njin byla fakt skvělá. :-)
+ Taky doufám, že se mi to příště povede líp... Jinak to bude zas ostuda až na půdu! 8-)
Dík za komentář... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama