A pohled z druhé strany?

28. ledna 2015 v 18:08 | Kate |  Názory
O Islámu, hlavně tedy o tzv."Islámském státu", se neustále mluví už asi půl roku. Ani si již nepamatuji začátek (první zprávy apod....). Pamamtuji si až zprávu o vyhlášení Džihádu, nebo-li "Svaté války". Moji nejbližší si o mě můžou myslet co budou chtít, pokud to ovšem bude mít pravdivé jádro. Když si ale o mě mí křesťanští rodiče myslí, že já - zapálená feministka a totální bezvěrec - sympatizuji s IS (=Islamic state), to se mi začíná vařit krev v žilách.
Pochopí tady, prosím, někdo, že když se na věci chci dívat z více úhlů pohledu, že hned nejsem vášnivý arabáš se samopalem v ruce a vymydleným mozkem?!!!!Islámský stát se mi hnusí snad ze všeho nejvíc. Vraždit lidi ve jménu boha - kteréhokoli boha - je opovržení hodný čin a navíc rouhání. Ani křesťanský Bůh ani Alláh si jistě nepřejí zabíjení svých oddaných věřících, nebo potencionálních věřících. (Ikdyž se v Bibli i v Koránu na několika místech zmiňuje opak, prostě vím, že si to tihle bohové nepřejí!).
Táhnout na někoho se samopalem v ruce, v pidi-midi mozečku mít jedinou myšlenku "ZABÍT" (víc se jich tam nevejde), hodit si na hlavu lyžařakou kuklu (To aby mě náhodou nepoznali a já se pak nemusel za svoje činny třeba i stydět!) - to jsou všechno věci, které by normální rozumný člověk, byť i jen s kapkou citu v těle, nikdy dobrovolně neudělal...

Tihle rádoby věřící ale nejsou běžnými občany.
Z většiny jsou to psychopati se sklony usmrtit všechno živé v okolí s mottem: "Nejdřív střílet a myšlení nechat na vůdci." Pak by se zde našo i několik kousků zakomplexovaných imbecilů, kteří si své jednání vlastně ani nedokáží plně uvědomit...
No a ještě jsou zde kluci, kteří mají vymyté mozky. Tak dlouho je bombardovali hesli typu "Přidej se k nám. Vytvoříme nový, lepší svět!", až se z toho chlapci pomátli / zmagořili a nyní jsou z nich špičkové nárazníky, nahraditelní a postradatelní aneb vojáci v první lajně!
Nedivím se, že se ISa zvětšuje tak rychle. Tihle kluci totiž nemají strach, výčitky, pochobnosti a ani je mít nemůžou - bojují za svatou věc. Jejich vůdce si to žádá, a jestli si to žádá někdo takový jako ON, pak je tato válka opodstatněná a tedy správná.

Za tenhle džihád si můžou především sami křesťané.
Oni dali první ránu již před dvěma tisíci lety. To oni, křesťané, přeci zorganizovali první křížovou výpravu - Svatou výpravu- s cílem osvobodit Jerusalem -Svaté město - a jako nástroj použili křižáky - Vojáky Boží, Svaté vojáky. Nepřipomíná vám to něco? Mě tedy ano!

Historie se znovu opakuje. Jestli je to bohužel, nebo bohudík, to ukáže čas. Ze všeho špatného přeci vyrůstá něco dobrého a v jádru dobra se rodí zlo.
Chtěla bych-li použít nějaké chytré otřepané fráze,řekla bych:

"Všechno bylo stvořeno zároveň se svými prostiklady. Tma a světlo, den a noc, dobro a zlo. Všechno je navzájem propojeno - všechno se navzájem ovlivňuje.
Islám není opak křesťanství. Tato nábožeství jsou si neuvěřitelně podobná, ne-li stejná. Jsou jako sourozenci, kteří v dětství vyrůstali spolu, ale pak byli náhle rozděleni. Korán a Bible jsou téměř stejné, muslimové uctívají nejenom Muhammada, ale i další proroky - např. Abraháma, Mojžíše, Adama (prvního člověka) i Ježíše Krista. Jejich prorok Muhammad není synem Božím, ale obyčejným člověkem, jemuž byla zjevena Bohem pravda...
Zamyslete se nad podobností těchto náboženstvích a přestaňte se už konečně handrkovat jako malé děti a zabíjet navzájem jako pitomci!
Svět chce mír, ne další válku..."

A opravdu si přestaňte myslet o lidech, kteří mají oči (i uši) otevřené, že jsou nějakými zastánci terorismu, obhájci násilí, příznivci zabíjení a já nevím, čeho všeho ještě!
Většinou to tak není a jen málo lidí si to uvědomuje...

Kéž by přibylo moudrých a ubylo hloupích. Svět by byl hned růžovější!
Nevinný

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama