Nečekaná povídavá nálada přísné úči

17. března 2015 v 21:44 | Kate |  Názory
Naší, jindy nerudnou a nepřístupnou, profesorku zeměpisu Falstachovou přepadla povídavá. Při probírání endogenních a exogenních procesů, jsme si s paní profesorkou Mirkou F. Smějící se tak trochen zavzpomínali. Vyprávěla nám o svých přijímačkách, o volleyballovém týmu, no prostě celkově o svoují vejšce.


Tak např.: Pan Profesor Letošník. Přísný pán, který dokázal naučit, ale zápočty nikdy nedával tzv. "za hubičku". Mirka nám povyprávěla o jeho kulhání. Letošník byl v minulosti (asi ještě za první republiky Mrkající) jeskyňář. V Moravském krasu čirou náhodou objevil jednu jeskyni, která je dodnes pojmenovaná po něm. Při průzkumu terénu se pod ním propadl závrt. Zlomil si sice nohu, ale objevil jeskyni. Bohužel zlomenina špatně srostla a Letošník už nikdy nechodil jak "jura"... S vyplazeným jazykem

Taky se zmínila o svojí 1.zkoušce u Letošníka. Přihlásila se na předtermín ještě s jedním klukem, ale ten se zkoušky zalekl a sebe i jí odhlásil. Přesto naše (tehdy ještě) slečna Falstachová do Prahy na zkoušku jela -"No přeci bych neležela 2 tejdny v knížkách pro nic za nic." poznamenala. A ejhle! Letošník už na ni čekal. Dostala jedničku a stala se z ní na škole něco jako legenda. Letošník moc jedniček nerozdával a spousta starších studentů (a někteří učitelé) se na ní prý chodili dívat... Smějící seNa podzim jela jejich třída na geologickou exkurzi právě s Letošníkem. Ten jim zakázal trhat a jíst jakékoli ovoce kolem cesty, ale mladá Mirka si řekla: "Co oči nevidí, srdce nebolí." a vesele trhala jako divá vždy, když se Letošník otočil. Jednou jí to nevyšlo - Letošník jí seřval na tři doby. A na co přitom myslela Falstachová? "Ještěže už mám zkoušku za sebou, teď by mi to rozhodně nedal!"

Vyprávěla nám o všem možném i nemožném. Vy jí sice neznáte, ale většinou je to přísná babka, co se nejspíš řídí mottem: "Jedničku ze zemáku mám já, dvojku bůh a trojku nejlepší z vás!"
Ehm... Já mám dvojku s odřenýma ušima i s průměrem 2,13 Nerozhodný...
Asi už senilní, protože čím blíž je konec roku, tím je milejší, přítulnější a upovídanější...
Jo,jo... Falstachová je dokonalá na volleyball, skvělá na tělák, ale zemák s ní je horší než očistec....
I tak jí mám ráda, a prostě bude škoda, že příští rok odchází do důchodu...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama