Duben 2015

O narcismu a Njině...!

24. dubna 2015 v 19:25 | Njina |  Názory
Říká se, že k životu je třeba láska. To je prý to, co nás drží naživu... Já už tu lásku našla dávno, jen jsem si to neuvědomila.
Nepotřebuji nikoho druhého, kdo by mi řekl, že v těch šatech vypadám dokonale, ale v tom červeném tričku zase jako špekounek.
Nepotřebuji držet za ruku někoho druhého, stačí, když spojím svoje ruce.
Líbí se mi moje tmavě modré oči - připomínají mi usínající oblohu.
Zbožňuji svoje vlasy a obecně celou svoji maličkost.
Ale ani v nejmenším nejsem narcistka!

Je to všechno o MNĚ!


Moje zásada nevystupování před rodinou...

21. dubna 2015 v 19:31 | Kate |  Názory
Nikdy nezpívám před mojí rodinou, narozdíl od jiných zpěvaček, které před svými blízkými cvičí každý tón skladby. Chlubí se tím všude a téměř požadují, abysme se jejich umění klaněli a uctívali ho. Tyhle holčiny si tím jenom navyšují svoje dost nízké pošramocené sebevědomí.
Mě to přijde trapné a zbytečné.
Trapné, protože zpočátku se ne všechny tóny ozvou správně - některý je níž, některý je trochu nad tónem, jindy se zas netrefíme správně...Zbytečné je to z toho důvodu, že je stejně jejich drazí uslyší na koncertě, tak proč jim kazit překvapení?
Znám svojí rodinu, zvláště matku, babičku z matčiny strany a svého otce. Vím, jak jednají a co si o mém zpěvu myslí. Chtěla jsem napsat o své mynulosti, co se promítá až do přítomnosti. Zkrátka chci napsat o tomhle.
Začala bych svým tatíčkem, když dovolíte....


Proč jsou NĚKTERÉ knihy oblíbené?

10. dubna 2015 v 20:12 | Njina |  Názory
Knihy jsou psány pouze o zajímavých věcech - nejen o lidech, ale i o dobách. Pouze výjimečně je nějaká kniha napsaná o obyčejném člověku v obyčejné době a je-li ale tato kniha napsaná, je velice často nezajímavá a často ani nevystihuje pravý obraz "reality" a skutečné životy těch 'OBYČEJNÝCH'.


R.I.P. svobodo!

4. dubna 2015 v 22:13 | Njina |  Témata týdne
"Odpočívejte v pokoji Svobodo a Soukromí!" Tak jsem se rozhodla pojmenovat dnešní článek a nyní vás, čtenáře, žádám o chvilku pozornosti. Hned vysvětlím, proč jsem zvolila tak "morbidní" titulek... Předem se omlouvám těm, jimž problematika lidských práv a svobod vůbec nic neříká, ale už jsem nemohla dál předstírat nestrannost a nezájem. Tohle je můj názor...