Leden 2016

Názory Njiny Athys

30. ledna 2016 v 6:28 | Njina Athys
Každému se jeho vlastní názor zdá jakožto ten nejsprávnější a nejdokonalejší. Po určitém čase přeci jen může změnit názor na svůj názor.
To se prostě běžně děje; v tomto aspektu nejsem nikterak odlišná od jiných.
Chtěla jsem oživit a vytáhnout na světlo Bóóží články dobře napsané, s jejichž obsahem už souhlasit nemusím (možná se to nezdá, ale změnila jsem se), jen se mi líbí ten styl, jímž jsem daný článek psala.

















Homo sapiens a homosexualita

27. ledna 2016 v 6:28 | Kate Stone |  Témata týdne
Druh Homo sapiens sapiens je můj oblíbený. V druhovém žebříčku tvoří prozatím absolutní špičku a já mu fandím, ať se tam udrží!!
Člověk udělal mnoho stop, mnoho památek, na povrchu Země, to nepochybně.
Lidské historie je nejzajímavějším příběhem všech dob.
Jak toho takový neohrabaný druh vůbec byl schopný dosáhnout?
Zrovna dneska chci být naivní a říct, že za tím má prsty láska.
Díky lásce mezi mužem a ženou může vzniknout nový úžasný tvoreček, další Homo sapientík.

Dlouhou dobu se ve společnosti "zuby nehty" držel názor, že dobrý, správný a jediný možný vztah je vztah, ze kterého mohou vzejít potomci.

Kate Stone

26. ledna 2016 v 20:44 | Kate Stone

Moje jméno není nijak zvláštní, nijak výjimečné nijak speciální - Kate, na světě je spousta Kate, Katek, Kateřin, Katharin, Katrin, Kaite...
Abych se ovšem nepletla na blogu s mnoha jinými Kate, je k mé verzi Kate ještě připojeno slovo Stone - tedy v češtině "kámen". Stone jsem si nevybrala až tak úplně sama. Vychází z mé pevné a někdy až kamenné duše. Se mnou vážně jen tak něco nehne; nebo většinou se mne nic nedotkne.



Nejlepší články Njiny Athys

26. ledna 2016 v 18:55 | Njina
Každej má občas svůj šťastnej den a dokáže ze sebe vymáčknout nějakou tu vzácnou uměleckou perlu. Netvrdím, že moje články jsou nějaká extra kvalitka, ale číst se to dá a mě to baví vymejšlet.
Na několik výtvorů jsem opravdu opravdu hrdá a hodlám se jimi chlubit ještě hodně hodně dlouho.
Moje názory jsou nezřídka vždy zmateně sesmolené, ale když se daří, tak se daří a ochutnávku mých nejlepších plodů můžete vidět po kliknutí na "Názorové články".


Čas od času mne posedne můza a nedá mi, mrcha, pokoj, dokud nenapíšu nějaký příběh. Výtvory Njininy můzy naleznete po kliknutí na "Příběhy".


P.S.: Miluju slovo KLIKNOUT! Nejradši bych uklikala celej svět!!!! Smějící se

Nejlepší články Kate Stone

26. ledna 2016 v 18:49 | Kate
Přeci jen už mám něco za sebou, co se psaní týče... Zavítám-li občas do historie tohoto blogu, vždy mé ego pohladí pohled na nejeden můj dobře napsaný článek.
Jen mě mrzí, že spousta z těch, které se mi opravdu povedly, nebo jsem si s nimi dala obzvláštní práci; jsou nyní spící v zapomnění.
Alespoň pár z nich si dovolím oprášit.

Nejprve by to měla být mé názory - přeci jenom je píši častěji a hojněji.


Poté povídky a podobně...


Hory jsou za mnou - Čechy krásné, Čechy mé!

26. ledna 2016 v 6:28 | Kate
Před několika hodinami jsem po dlouhém týdnu spatřila svůj rodný kraj. Alpy jsou krásné, ale naše české kopečky jsou prostě nejlepší!
Nespala jsem už 36 hodin a pomalu toho začínám litovat. V autě se nedalo - u volantu se spí špatně. Vybalování zavazadel a ukládání sestřiček do postýlek, plus čtení pohádek mi také zabralo nějaký ten čas. Ono se to nezdá, ale kolem 4:00 už nemá moc smyslu si jít lehnout, tak jsem si řekla, že by vůbec nebylo od věci napsat zase pro jednou nějaký ten článek.

Lidičky! Vy mi snad ani nebudete věřit, jak hrozně moc se mi po psaní stýskalo. Lyžování je sice skvělé, ale psaní je boží!
Mám spoustu stránek poznámkáčku popsaných tématy, návrhy na články a příběhy, zážitky...
Vím, že mnoho toho nebude publikováno, jelikož taková jsem už já! Něco však přeci jen stojí zmínit a snad na to sepsání budu mít čas někdy v průběhu dneška či zítřka.
Co si ale zaslouží publikaci je fotka, kvůli které Njina s její slabostí pro dobrou kávičku, pukne žárlivostí (je-li to vůbec možné)


Čtvereček hořké čokolády, pravé fair-trade kafíčko, hezké hrnečky, teploučká postýlka, pohodička... Tak to u nás v apartmánu vlastně vypadalo předešlých 7 dní. Každá ta káva na fotce je jiná a přeci jsou všechny výborné.
Takže ti mám vzkázat i od ostatních,Njino:

P.S.: Věděli jste, že v Gympu se píše tak hrozně špatně? Moje písmo mi přijde jako po mrtvici - psaní myší je zjevně špatný nápad...

Njina ode mě tyhle a ještě jiné fotky obdržela na mailík už asi včera nebo předevčírem, takže jí tímto děkuji - stihla je nahrát do galerie ještě před mým příjezdem, takže jsem se s tím nemusela zlobit...

Jinak; chcete vědět, jak vypadá Kate Stone?
Takhle:


Fotka je hned z prvního příjezdového dne. Fotil kamarád na můj mobil, proto ta nepříliš velká kvalita. Stojím u vodopádu a chytám kapky vody. Vodopád byl u úpatí hory, na jejímž vrcholku jsme v nějakém lyžařském středisku bydleli. Za 30 minut jsme byli mimo led, zimu a sníh v "jarním údolí", jak ten náhlý přechod nazvala známá.
Voda šeptala a klokotala jen kousek ode mne. Stékala přes kameny, dělala si vlastní cestičky. Francouzsky moc neumím - učila jsem se jen pár frází z mluvníku, abych nebyla za úplného neznajazyka, ale z jedné cedule jsem pochopila, že ta voda je čistá a pitná. Její kvalitu jsme přeci jen raději nezkoušeli.
Ach, bylo tam krásně! Přemýšlím, že se tam někdy vrátím. Ale tentokrát bez lyží, v létě...


Řídit jako ženská nebo jako chlapák?!

25. ledna 2016 v 15:28 | Njina Athys |  Názory
Když jsem 17.července v krásný, možná až přehnaně krásný, slunný parný den dělala a udělala autoškolu, byla jsem šťastná jako blecha v kožichu. Nadšeně jsem chvíli objímala výsledky teoretického testu a pak i instruktora - na komisařovi bylo vidět, že o objetí nestojí, tak jsem se na něj jenom smála jako sluníčko.

Mimochodem - má vrozená skromnost mi nedovoluje napsat, že v teorii jsem získala 50 bodů z 50 a při jízdě instruktor jenom v žertu utrousil "Mohla byste se prosím vyhábat těm dírám v silnici? Mineme 50 děr a vy projedete 49 z nich..."
(Nerada to přiznávám, ale ve snaze předvést naprosto špičkově jsem opravdu projížděla naprosto vším, co bylo po cestě!)


(Z paranoi jsem rozkostičkovala číslo zkušebáka a zabílila jsem jeho podpis, ale jinak je to autentický!) :-D

Když se narodíte jako debil!

24. ledna 2016 v 22:28 | Njina |  Názory
Zimní dny jsou krátké a zimní večery zase nekonečné. V zimě prostě neexistuje rovnováha. A tak se někdy stane, že i balanc minulosti a přítomnosti je pomyslně porušen a vzpomínky se na vás hrnou ze všech směrů.
Inu, tak se stalo, že jsem si vzpomněla na svá základková léta letoucí.
Přijde mi to už tak hrozně, hrozně dávno, co jsem odtud vylezla jako "Nejlepší žákyně". A přitom to jsou teď jenom čtyři roky...

Kdepak je Kate? (Kuk na ní!)

23. ledna 2016 v 6:28 | Njina
Posledních pár dní mám co dělat. Píšu totiž články i za Kate, která se prostě zdekovala a odjela kamsi do Alp na lyžovačku.
Fotka, kterou mi poslala vážně stojí za to - ta bláznivka stojí na vrcholku hory a pod ní je taovejch dobrejch třicet metrů kolmý stěny, končící zašpičatělejma balvánkama.
Majlík, co mi od ní přišel byl toho typu - já se tu mám dobře, můžeš mi závidět, čuč kde jsem... No prostě cestovatelská klasika.
Kate ví, že takový zprávy nesnášim, jelikož je to jedno velký klišé, a proto mi to dělá úplně naschvál.
Končila ale slovy: "Bez tebe je tu nuda. Okamžitě přijeď!", takže tim si aspoň tu špatnou reputaci trochu polepšila.
Obratem jsem odpověděla: "Už se pakuju, tak za měsíc mě tam čekej - rozhodla jsem se vyrazit pěšky! S vyplazeným jazykem"


Hodlám se ztahat?

22. ledna 2016 v 6:28 | Njina |  Názory
Dle mého osobního názoru, vypilovaného k dokonalosti, má člověk umět makat do sedření kůže, ale měl by umět i odpočívat. Sem tam hodit nohy na stůl, dát si čajík nebo kafčo a třebas pokuřovat cigárko - prostě pohoda, klídek!
Mezi těmihle dvěma rozporuplnými stranami jedné mince by ale měla panovat rovnováha.
Prostě by měl být vytvořen jakýs plán "práce a lenosti"...
Hmmm.... Teorie je to dobrá, ale je providitelná v praxi?
Jo, u některých lidí určitě.
Ale pokud ste na tom jak Njina, pravděpodobně vám bude jakejkoli plán, navrženej jakymkoli študovanym či neštudovanym potentátem dobrej leda tak jak toaleťák!
(NerozhodnýPokud má hmatatelnou papírovou podobu. Pokud ne - myšlenkou si jen těžko utřete zadek...Překvapený)