Mléko nebo sugesce?

3. prosince 2016 v 16:23 | Kate |  Názory
Již po několik dní ráno vstávám a sama sebe se lekám. Bílá tvář s černými kruhy pod očima, v očích známky potlačované bolesti a ruce překřížené přes bolavé břicho. Nejméně deset minut klečím u záchodové mísy, která je teď mojí nejvítanější kamarádkou, a přemítám nad událostmi minulými. Když se nakonec mému rozbouřenému organismu podaří jakž takž dát do kupy, zvedám se a mířím do sprchy, abych se opravdu zmátořila a dostala se do formy, kdy alespoň trochu zvládám chodit na přednášky.
Dnešní ráno nebylo jiné než těch několik předchozích. Bylo mi tak špatně, že jsem již opravdu koketovala s myšlenkou nafetovat se práškama proti bolesti, a to se jim celý život vyhýbám širokým obloukem jak čert kříži. Nakonec jsem po ulevujících oblbovácích sáhnout nemusela, jelikož sprcha zafungovala stejně dobře.
Když jsem si pak v klídku seděla v rohu posluchárny a nepřítomně jsem si vypisovala "důležité informace" z přednášky, začala jsem přemítat proč mi bývá ráno tak špatně.
Důvod, co mě napadl snad okamžitě, mi byl sice naprosto proti srsti, ale zněl reálně. Nedávno jsem se poprvé pokusila políbit kluka, ale dle mého osobního názoru jsem celkem tvrdě narazila na jeho odmítnutí...
"Co když je mi špatně z tohohle důvodu?" napadlo mě.
Po zbytek přednášky jsem nad tímhle důvodem přemýšlela a stále jsem o tom přemýtala ještě když jsem dorazila na kolej.
A tu jsem si všimla, že jsem nechala na ledničce stát otevřené mléko. Již po letmém přivonění bylo jasné, že tohle už rozhodně není zdravotně nezávadný produkt a že zbytek mléka jde do záchodu a lahev do koše.
Jen co jsem se zkyslého mléka zbavila, došel mi důvod mých ranních nevolností. Moje zdravotní potíže začaly sice po odmítnutí, ale v tutéž chvíli jsem si zvykla před usnutím a při vstávání vypít hrnek kávy s mlékem. Týmž mlékem, které bylo v lednici už Bůh ví jak dlouho...

Tehdy jsem se konečně vykašlala na události oné osudné noci - jako vážně vykašlala.
Stoupla jsem si k zrcadlu a s děsivě upřímným úsměvem jsem sama sobě řekla: "Nechtěl on, bude chtít jiný. Jeho smůla!"

Místo nad odmítnutím jsem počala uvažovat nad sílou sugesce.
Sama sebe jsem dokázala přesvědčit o takové blbině, jako že jedna špatná noc může za spoustu špatných ran.
Můj názor byl totiž ještě podpořen osobní zkušeností jednoho z mých kamarádů, který poté, co se s ním rozešla přítelkyně, ošklivě onemocněl. Měl problémy s ranní nevolností, stejně jako já, a trpěl nedostatkem pozornosti - stejně jako já.
Jenže u něj za to mohla psychika - u mě moje vlastní lenost všímat si data expirience mléčných produktů, v kombinaci s vědomím, že někomu se dělo úplně to samé.

Kouzlo sugesce se dá nádherně využít nejen k vyvolání nemoci, ale i k získání zdraví!
Stačí si k němu jen najít vlastní cestu...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 b. b. | Web | 3. prosince 2016 v 19:45 | Reagovat

ano, síla sugesce je mocná :) mozek se dá snadno ošálit, ženské jsou prý schopny si i vsugerovat, že jsou těhotné a tělo se podle toho začne chovat. ale nechápu, že jsi nepoznala zkyslé mléko v kafi.. to muselo mít přece specifickou hořkou pachuť.. každopádně to musel být ekl :-!  :D

2 Eliss Eliss | Web | 3. prosince 2016 v 19:54 | Reagovat

Tak snad už bude všem trápením konec, a příště pozor na zkažené věci 8-)

3 Kate Kate | E-mail | Web | 3. prosince 2016 v 22:56 | Reagovat

[1]: :-D Taky nechápu jak jsem si toho nemohla dřív nevšimnout :-D Jako mně se to kafe zdálo divný, ale já si to někdy v šest uvařila, pak mi hodinu chladlo a tak třicet vteřin před odchodem jsem ho do sebe kopla :-D A večer jsem ho ředila velkým množstvím cukru, abych se byla schopna učit 8-)

[2]: Ámen, sestro! :D Myslím, že už nebudu líná průběžně vyhazovat ledničku :-D Děkuji ;-)

4 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 6. prosince 2016 v 17:06 | Reagovat

Přenesla ses přes to všechno krásně, i mléko jsi vyhodila! Jen tak dál! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama