Na chvíli normální

13. prosince 2016 v 11:44 | Kate
Ach, ten dnešní hon za originalitou. Individualismus nám tu bují ve velkém a my jeho růst ještě podporujeme. Lidé se uměle snaží být všechno jen ne mainstream. Hipsteři pohrdají světem a svět pohrdá hipstery. Každý se snaží zanechat ve světě svojí vlastní nezapomenutelnou a originální stopu. Každý chce být čirý originál...A já?
Od dětství jsem byla jiná.
Byla jsem vyvrhelem dětské společnosti, protože jsem neposlouchala stejné písničky. Pamatuji si, že když letěl Crazy Frog a Shakira, já poslouchala Sto zvířat, Spirituál Kvintet, Nohavicu a Kryla. Jak já nesnášela "Hudební úterky", kdy nás učitelka nutila přinášet písničky, které jsme měli rádi.
U nás doma jste zkrátka nemohli najít nejnověší CD Miley Cyrus, tehdy známé ještě jako Hannah Montana, ale mohli jste se pokochat albíčky například od skupiny Mňága a Žďorp, od Radúzi nebo od Katapultů.
Dodneška jsem nezapomněla, jak se mi spolužáci smáli, když jsem pustila "Nikdy nic nebylo" od Sta zvířat, pronásledovat mě bude pobavený úšklebek učitelky a nikdy nezapomenu na svého kamaráda, který mi po skončení hodiny tajně řekl, že jestli chci, tak mi příště půjčí nějaké své CDčko.
Ani jsem nic takového nechtěla a přesto jsem byla originálem, na nějž málokdo zapomněl.
Nezapadala jsem ani po vizuální stránce. Vlasy jsem měla sice poměrně řídké, ale zato jsem je měla dlouhé až po půli stehen a moje světle kaštanová barva je vážně úžasná (to prostě vím ;)) Jenže já je věčně spínala do culíků a ono letělo mít je rozpuštěné, udělat si z ofiny natupírovanou vlnu a tu pořádně zalakovat a vlasy huntovat barvením nebo alespoň melírováním.
Když se ve třinácti letech začaly spolužačky malovat, stále jsem chodila sem tam do školy jako racochejlík - s rozcuchanými vlasy, někdy i lehce zamaštěnými, jelikož mě se prostě mastí hrozně rychle. Začala jsem trpět na příležitostné akné a leskla se mi pleť.
Nosila jsem tenisky a pohory v době, kdy letěly podpatky. Mikiny a svetry jsem oblékala v době, kdy frčela sáčka a přehozy. Za má ponča se mi tehdy všichni smáli a dnes je všichni krom mě nosí.
Moje averze vůči práškům a zdravotnictví byla pověstná a ejhle, dnes se připravuji do zdravotnictví sama vstoupit.
Moje názory nešly přeslechnout a díky schopnosti ozvat se za všech okolností jsem byla ve třídním kolektivu vždy nezapadající.

A když jsem se konečně srovnala, dokázala jsem začít poslouchat mainstream, aniž by mi bouchla hlava, mainstream se otočil proti mně a opět jsem nezapadající, jelikož chci alespoň na chvilku nevynikat. Chci si odpočinout od výstřednosti, ale zdá se, že já prostě normální být neumím.
"Ty nejsi jako ostatní holky..." by měla asi být věta, která mě potěší. Jenže někdy je takové odlišení spíše na škodu.
Být normální alespoň jeden rok!
Být vyrovnaná alespoň jeden rok!
To jsou má dvě předsevzetí, která chci splnit v dalším roce - pracovat na nich ovšem začínám už teď!
Tak mi držte pěsti, bude to zapotřebí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 20. prosince 2016 v 18:42 | Reagovat

Tenhle článek docela udeřil na mou citlivou strunu, protože v mém životě byla doba, kdy se mi zdála normálnost tím nejsladším a nejjednodušším a nejkrásnějším, čeho lze dosáhnout (jak příznačné, též to bylo na prahu mého univerzitního studia). Jenže jak to vidím teď - není to tak. Ono tak může být dobře těm, kdo takoví skutečně jsou. Ale těm ostatním ne. Dříve nebo později jim totiž dojde, že tohle nejsou oni... držím ti moc palce, abys dosáhla vyrovnanosti, protože to je dlouhá a určitě správná cesta, ale normálnost... pozor na ni!
(Tak a já teď jdu dávat nevyžádané rady zase jinam. Pardon!)

2 Kate Kate | E-mail | Web | 20. prosince 2016 v 23:23 | Reagovat

[1]: Tvé nevyžádané rady jsou zde vždy žádané! ;-) :-)
U mě je ale vážně problém se splynutím s davem... :-) Jedenkráte bych to chtěla zkusit a pak mě to stejnak přestane bavit a budu zase "normální" :-D Ale "normální podle sebe"...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama