Kdyby blbost kvetla

20. února 2017 v 23:25 | Kate |  Názory
Mám neskonalé "štěstí" sdílet svůj kolejní pokoj se dvěmi dalšími vysokoškolskými individui, které jsou stejně jako má maličkost v prváku na vejšce.
Se svými spolubydly zažívám příjemné, neutrální i horké chvilky.
Holčiny to nejsou špatné...
Jedna je stejná párty-spitka jako já, ta druhá na koleji skoro není a raději jezdí jen na ty přednášky, na které jezdit musí. Jedna tedy chlastá a přespává u jiných, druhá se tu objeví max. 2x či 3x do týdne a jen co pominou povinnosti vůči škole, zmizí jak pára nad hrncem.
Obě slečny opouštějí koleje každý víkend a má maličkost má tedy celý pokoj jen pro sebe minimálně na 2 dny (když se poštěstí tak je volno už i v pátek!!). Skvělá příležitost zvát si na pokoj přítele - kdybych ovšem nějakého měla - nebo pořádat divoké párty - ovšem to kdo by to pak uklízel, že? - a nebo prostě makat jak barevná, abych pak všechny prachy mohla do týdne do posledního halíře vyměnit za tekutý poklad jménem alkohol... (Ano, tohle z vás udělá vysoká škola, děti! Z abstinenta prachsprostého a vysmátého párty-alkoholika!)


Jak říkám! Holčiny jsou to parádní - dokud jsou daleko ode mě nebo dokud neotevřou ústa a nevypustí zas nějaké to moudro...
Tak třeba onehdy - ani nevím jak jsme se k tomu dostaly, ale začaly jsme najednou debatovat o ISIS, Sýrii a Islámu. Tedy, alespoň myslím, že jsme debatovaly - ono se to dá dost těžko za debatu pokládat... Za debatu na úrovni se to ovšem nedá považovat ani za nic.
Mé spolubydly mají totiž pomotané pojmy s dojmy. "Islámisty" nazývají všechny obyvatele Zemí "hned vedle Evropy" - o tom, že tam leží i Izrael a že označení "islámisté" je poněkud zavádějící, neboť islám je náboženství a jeho vyznavač je "muslim", že islám je nejen v oblasti Malé Asie, nýbrž i na severu Afriky - o tom všem mé drahé spolubydly nemají ani tucha...
To ještě není to nejhorší - co se týče islámu kolují v naší lidumilné, svobodné a demokratické společnosti mnohem větší zvěrstva, takže to bych zlatým holčinám odpustila... Mnohem, mnohem horší bylo to, co nastalo pak!
Od "islámistů" jsme se jak zázrakem ocitly u Ameriky - ze strany holek začaly padat dost slušné konspirační teorijky - ať už je slyšely kdekoli, rozhodně je nemohly slyšet od někoho alespoň lehce příčetného!
A tak jsem se dozvěděla, že Americké prezidentské volby byly nastavené tak, aby vyhrál Trump. Na svědomí to prý má americká tajná služba (která z nich jsem se již nedozvěděla). Prý to udělali proto, že Clintonová chtěla odtajnit veškeré záznamy týkající se UFOa, tedy jako těch šedivých mužíčků s tykadýlky nebo se svítícím prstem jaký měl například ET, když volal domů...
Dále jsem se dozvěděla o Trumpovi to, že podporuje ISIS. Údajně finančně i materiálně...
A když už nás diskuze o zkažené americe nějak přestala bavit, neboť já jen tiše upíjela ze své sklenice, do hovoru jsem se jim nijak nepletla a potlačovala jsem jen tak tak smích, páč některé jejich hlášky mě vážně, ale vážně dostávaly na lopatky - ehm.. Tedy když nás omrzela diskuze o Trumpovi a Clintonové, nějak jsme se vrátili zpátky k té UFO záležitosti a odtud je již jen krůček k povídání o Vesmíru.
A tehdy jsem začala vážně pochybovat o kvalitě českého školství..
Pro lepší přehlednost si nyní dovolím sepsat hlody svých spolubydlících v bodech:
  1. Měsíc je asteroid, který náhodou nedopadl na Zemi, ale zastavil se před dopadem.
  2. Let na Měsíc je nafingovaný americkými tajnými službami - ten slavnejch chlápek, kterej tam údajně byl, je nastrčenej herec.
  3. Lidé už nevštívily i Mars - jako první tam byl nedávno ten, tamten... No... Armstrong, jako ten cyklista!
Nu, a celý poučný debatní kroužek jsme zakončili velmi elegantně. Všechny tři studujeme zdravotnické obory, jen každá z nás jiný. A proto mne rozsekalo svorné tvrzení obou slečen, že HIV má tři části - nejprve se nakazíte AIDSem, pak chytnete HIV, potom se ve vás ty nemoci množí a nakonec na to umřete...

A já se vás ptám, vážení a drazí, je možné, že žijí mezi námi? Je možné, že tací nevzdělanci se dostanou na vysokou školu? Je možné věřit naprosto všemu, každému žblebtu, který naservírují podprůměrní novináři v ještě podprůměrnějších bulvárních plátcích? Je vůbec možné, že blbost ještě stále není v naší společnosti trestná?
Již vážně chápu tezi, že kdyby blbost kvetla, tak je to všude jak jedno velké poupě!
HIV mne naprosto položilo! To mi vzalo veškeré iluze o lidech, jež jsou schopni se na vysokou školu dostat! Dokonce nyní i přemýšlím o povinné asistované sebevraždě pro tupce...

Na psí uši, na mou duši, na kočičí svědomí přísahám, že mé spolubydlící vyslovovaly výše popsané s vážnou tváří a v jejich prázdných očích jsem se viděla jak ve studánce. Na ty tupé výrazy již nebudu moci do konce svých dní zapomenouti.
Pokud se někdy dočtete o dvojnásobné vraždě na jakési koleji, vězte, že tou vražetkyní budu já! Nejsem si jistá, kolik takových rozhovorů ještě má soudnost snese. Jednoho dne pohár přeteče a kdo ví, co se stane pak, že?
;) :) :P :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 24. února 2017 v 13:24 | Reagovat

Au, au, au, to muselo bolet. No, vážně ti takové spolubydlící nezávidím - a o to víc jsem vděčná za své spolubydlící, které kdybych si měla vybírat, tak si vyberu právě je (s jedinou výjimkou). Tak snad do příštích let budeš mít větší štěstí a třeba se ti povede nějaký ten privát s kamarády a samými skvělými lidmi :-) Nebo alespoň ta kolej a ne s úplnými blbci. To by vlastně, myslím, bohatě stačilo.

2 Kate Kate | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 16:29 | Reagovat

[1]: Oni i ti blbci přece jen obohacují život něčím dobrým - člověk si vedle nich vážně připadá chytře! :-D
Teď už bydlím konečně s Njinou, tudíž IQ mé a mojí spolubydlící je konečně v rovině ;-) :-D "Bože díky" - chce se mi křičet štěstím!!!!! 8-) :-D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama