Nucena přihlížet

25. března 2017 v 9:44 | Kate |  Názory a vlastní tvorba
Má vysokoškolská maličkost bydlí na jedné krásné, pohodlné a blíže nespecifikované české koleji. Za spolubydlící má v tuto chvíli jen jednu dívku - nazvěme ji pro tentokrát Annie. S Annie se dá celkem slušně vycházet a čas od čase se sní dá dost dobře mluvit.
Ona výše zmíněná dívka Annie pochází z města, které je od naší koleje vzdálené na více jak 300 kilometrů. V tomto vzdáleném městě žije taktéž dívčin přítel, s nímž už je po 3 (pro ní) dlouhé roky. Nu, a znáte to - po třech letech vztahu už je dávno původní romantika a zamilovanost vtahu.
No a Annie nedostatek zamilovanosti zjevně řeší následovně...
Před několika týdny se rozhodla napsat starému známému - říkejme mu třeba Trevor. Trevor je kluk, kterého zná již z prváku střední školy. Do Trevora byla tehdy zamilovaná Annieina nejlepší kamarádka a do Annie byl zas zamilovaný Trevorův nejlepší kamarád. A Trevor a Annie se zas zamilovali do sebe navzájem. A tak se ti holoubci setkávali ve skrytu a jen sem tam se spolu na nějaké párty "sblížili" - párkrát se spolu zbližovali i přes celou noc.
Tohle trvalo asi dva roky, než Annie změnila školu a s Trevorem tak nějak ztratila kontakt na dlouhé čtyři roky.
Když si s ním začala znovu psát, znovu začala prožívat to, co kdysi. Jenže tentokrát je tu jeden problém - Anniein přítel. Když se Annie rozhodla před pár týdny s Trevorem setkat poprvé, řekla o tom svému přítelovi, který byl zrovna na služební cestě kdesi v Německu. Annie si s Trevorem vyšla ven a záměrně ignorovala telefony od svého přítele. Ten se poněkud rozlítil a z Německa se vrátil o dost dříve. Projel prý celé město, a když Annie s Trevorem konečně našel, odvezl si jí s sebou. Přes celý parčík prý na ní z auta křičel, aby okamžitě šla k němu. A Annie, která nestála o žádnou rvačku mezi svými dvěma amanty, se v rychlosti s Trevorem rozloučila a vydala se seřvat svého přítele, co si to dovoluje takhle ji sledovat s kamarádem na procházce. Trevor se prý divol, co za magora to na ní takhle řval - o tom, že má Annie přítele nic netušil. A Annie mu o přítelovi říct nehodlala, zvlášť, když se choval tak, jak se choval - jako žárlivý pitomec.
Dnes, pár dnů po zmíněném incidentu, se Trevor vydal na 300 kilometrů dlouhou cestu za Annie na návštěvu. Annie, která jinak na koště, hadr a na jiné čistící prostředky v našem pokoji ani nesáhne se pustila do šůrování a pokoj uklidila tak, že i z podlahy by se snad i jíst.
Celou dobu mi Annie tvrdila, že jsou s Trevorem jenom kamarádi.
Hm...
Ok - jenom kamarádi.
Já teda nevím jak vy, ale já kvůli kamarádovi nešůruju všechny sebe menší kouty (ačkoli jinak na úklid ani nepomyslím), nepeču dvě buchty a hlavně se nenastrojím jak ke státnicím, nenamaluju se (pro vysvětlenou - Annie se ze zásady maluje jenom ke zkouškám, a to ještě jenom k těm důležitějším) a nenaplácám si na sebe tak polovinu flakónu voňavky.
Vzpomínám si na sebe... Když jsem se takhle kvůli nějakému kamarádovi snažila, nikdy to nebyl "jenom kamarád".
Proti Annie mluví i to, že se snaží Trevorovu návštěvu sama sobě vysvětlit, nějak omluvit. A to, že tají přítelovi návštěvu kamaráda a kamarádovi tají, že má přítele - no, nevím jak vám, ale mě se to tak nějak moc nezdá...

A tak tu sedím, zatímco ty dva spolu konverzují a snažím se tvářit netečně.
Snažím se být přátelská a příjemná, tak jako jsem vždy, ale tak nějak mi to dnes nejde.
Přihlížet takové situaci mi nedělá dobře.
Avšak není to můj život a já do toho nemám co mluvit, já tomu mohu jen přihlížet.
Nu, ať tohle nakonec dopadne jakkoli, ten průběh bude přinejmenším zajímavý...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 29. března 2017 v 17:29 | Reagovat

Koukám, že s nástupem na výšku se tvůj život stal dosti melodramatickým! Tohle "jen kamarád" známe: znamená to vlastně jen to, že si odmítá přiznat, že se vlastně rozchází a chce být s tím druhým. Třeba to časem přijde a pak už budeš nucena přihlížet jen regulérnímu vztahu. Kéž by to bylo brzo! :-)

2 Tatenda Tatenda | E-mail | Web | 5. dubna 2017 v 12:49 | Reagovat

Dziekuje, jak mi milo! :) :-)

3 Kate Kate | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 12:04 | Reagovat

[1]: Jo, tak regulérní vztah z toho nakonec není - vrátila se k příteli ;-) :-D
Ale alespoň je klid! :-D
A máš pravdu - vysoká je semeniště ďáblovo a dosud jsem prožila jen málo dnů, které by byly klidné a dá se říci stereotypní... Prozatím je můj život plný neočekávaných překvapení a z toho plynoucí unavenosti a prokrastinace ;-) :-)

4 Kate Kate | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 12:05 | Reagovat

[2]: Absolutně netuším za copak to "Dziekuješ", ale rádo se stalo! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama