Srpen 2017

Dělat všechno pro druhé

27. srpna 2017 v 16:10 | Kate |  Témata týdne
Znáte pojem "syndrom spasitele", "syndrom pomocníka" či "syndrom Matky Terezy"? Oba tyto názvy se pojí k jedinému - k člověku, který vše co dělá, dělá jen a pouze pro druhé.
Spasitelé mají často bytelnou potřebu všem pomáhat, poměrně často svou pomoc přímo vnucují. Nejprve raději dodělají věci pro ostatní, teprve poté se vrhnou do svých. Každého chtějí stůj co stůj ochránit před bolestí a před jejich vlastními omyly. Spasitelé jsou prostě věční ochránci a pomahači. Jsou to takové další Matky Terezy.


V náručí zkušenosti

20. srpna 2017 v 21:02 | Kate
Viděla jsem smrt.
Pracovala jsem s ní - bok po boku.
Obě jsme pracovaly ve stejný čas, obě se stejným cílem - pečovat o život. Jen jsme k tomu každá používala jiné metody a prostředky.
Pracovala jsem teď po dlouhé měsíce s lidmi, kteří můj život překonali čtyřnásobně. Pracovala jsem s lidmi, kteří po Zemi chodili čtyřikrát déle, nežli já.
Ti lidé se narodili do nějakých rodin. Byli něčími syny a dcerami. Měli své přátele. Měli své sny. Měli své problémy. Prožili ve svých životech různé lásky.
Na mnohé okamžiky v jejich životech jim bylo, díky stáří, umožněno zapomenout, ale na mnoho událostí vzpomínali ti staří lidé i s posledním výdechem.
Umírat jsem viděla bývalé zdravotní sestry, truhláře, prodavačky, učitele, tovární dělnice, matky, otce, tvrdě pracující muže i ženy...


Článek po dlouhé době ;)

10. srpna 2017 v 14:55 | Kate |  Názory
Vážení a drazí - času je pomálu, věcí na vyřešení je hodně a míra únavy narůstá. Přimět se nyní psát nějaké články na blog, bývá nesmírně těžké a po nějakou dobu to nyní bylo dokonce nemožné.
Ach, jak ráda bych bývala byla obohatila internetový blogový svět o nějaký svůj názor, myšlenku či o zážitek. Ach, jak moc se mi po takové možnosti stýskalo...