Nevěra

11. března 2018 v 19:39 | Kate |  Témata týdne
Bylo to hezké, bylo to šílené, bylo to bouřlivé. Šlo čistě jen o tělesné rozkoše, ikdyž začátek vypadal úplně jinak...
Nevěra - to je slovo, které jsem měla poslední měsíc na mysli nejčastěji.
Milenka - označení, pod které jsem spadala.
A to vše, jsem musela ukrýt před světem. To vše jsem musela, a stále ještě musím, držet v tajnosti. Top secret... Opravdu top top secret!!!!Začalo to pomalu a nenápadně.
Zprvu mě ani nenapadlo, že by do mě mohl být zamilovaný. Zprvu jsem si myslela, že jsme kamarádi. Až jeden drobný moment vše změnil - moment, kdy jsem z vyčerpání omdlela a ON, říkejme mu jen tak, se o mě staral...
Abych vás zasvětila do situace, je nutno podotknout, že jsem právě ukončila 2 měsíce trvající stáž v prostředí nemocnice na Slovensku, přičemž poslední měsíc byl emočně, abych tak řekla, na hraně.
V kolektivu ryze mužském jsem tam byla jakási květinka mezi trním - tedy ještě s jednou kolegyní z oboru, která si zde stáž odbíjela se mnou taktéž.

Měla jsem za to, že s "klukama", kterým je kolem 40ti můžu i já, 20ti letá žaba, být bez problémů kamarádka. Bez obav, že by se situace nějak zkomplikovala...
Jenže ono ejhle - představte si, že i 20ti letá studentka může pobláznit čtyřicátníka, aniž by to zamýšlela nebo aniž by si to vůbec uvědomovala.
A tak se vlk zamiloval do jehňátka...

Povídala jsem si. Byla jsem veselá. Neflirtovala jsem. Nebalila jsem je. Vtipkovala jsem, to ano, ale nikdy jsem jim neposkytla ani jedinou možnost, aby si mysleli, že třebas mají šanci. Všecko šlo v rovině kamarádství a kolegiality.
A pak se to přeci s jedním z nich zvrtlo.
A stala jsem se z noci na ráno milenkou.
Již jsem dokonce nebyla ani pannou.
Již jsem nebyla čistou, mravnou ani nevinnou.

Měla jsem ho ráda a on mě. Asi dva týdny jsme se stýkali plni lásky. Jenže pak se začal bát, aby se to nedozvěděla manželka.

Rozvést se odmítal hned od začátku - prý mi nechce lhát, svou ženu miluje. On se prostě nerozvede...
Tehdy jsem to nechápala.
Tak on svou ženu miluje, ale podvádět ji mu zjevně nevadí. Rozvést se nechce - chce si jen užít. Zamilovat znovu mu na chvíli nevadilo, ale když ho to přešlo, postaral se o to, abych pocítila jak jsem nechtěná.
Ublížit prý nechtěl ani jedné z nás, ale vlastně svým jednáním ubližoval oběma - já o tom věděla, ona to spíš asi tušila.
Prostě jsem to celé nechápala...

A pak mě představil ženě. Potřebovali pohlídat mladší dcerku (pouhých 9 měsíců měla) a já jsem byla se svými zkušenostmi s dětmi a kopou volného času po práci vhodnou kandidátkou. Dokonce jsem se mu sama nabídla (ihned poté, co jsem se s ním opět vyspala).
Druhý den odpoledne už stála před dveřmi bytu, který jsem měla pronajatý po dobu stáže. Jen tak tam stála, s ním za zády a podávala mi ruku.
"Ahoj, jsem Terka. Tykej mi..."
A tak si manželka potykala s milenkou.
Pak šli s manželem kulturně se vyžít do divadla - druhou dceru hlídali prarodiče, ale kvůli svému stáří už dvě děti hlídat nedokázali, proto se nejmladší ocitla u mě.
Hrála jsem si, krmila jsem, přebalovala a uspávala. Po tři hodiny jsem si zkoušela její práci - práci své sokyně. Práci matky (a v určitém smyslu i manželky).
Když se vrátili, chvíli jsem si s ní, s Terkou, povídala. O všem. O škole. O životě. Jen na ty chlapi jsme nedošli.
A čím dál tím víc jsem nechápala, proč to udělal.
Proč to byl schopný udělat...
Vždyť je to super ženská! Skvělá matka. Pozorná. Milá. Chytrá. A mohu-li soudit, i o mnoho hezší, než jsem já.
A ačkoli jsem nechápala, jak ji mohl podvést, pochopila jsem, proč se s ní nehodlá rozvést.
I když nedokázala plně uspokojit jeho sexuální touhy, naprosto dokonale splňovala všechny ostatní oblasti jejich života. Jen na ten sex už jí prostě nezbývaly síly.
A já jí chápala.
Ale to, že s ním spím (a že s ním ještě několikrát spát budu), toho jsem nelitovala.

Když jsem odjela, volala jsem si s ním.
Manželství se jim zlepšilo, možná dokonce bylo ještě lepší než na začátku. I když už nebyli zamilovaní, byly zase spolu spokojení.

Ta stáž mě posunula v životě dál, než vůbec kdo z mých "vyučujících", kteří mě na ní poslali, vůbec tušil. V životě mě posunula tak daleko, jak jen mohla - v osobním i v kariérním.

Jen jednoho lituji - toho, že jsem po celou dobu, po celý měsíc, musela nosit masku normálnosti. Nesměla jsem vybočit se své role. Nesměla jsem ji ani na okamžik sejmout. Nesměla jsem se přeřeknout. Ani na chvíli se zatvářit smutně. Nebo zamyšleně. Nebo i naštvaně... A že jsem na všechny chlapi byla naštvaná úplně neskutečně! A vlastně pořád jsem!!!
Teď už se pod maskou schovávat nemusím a znovu žiju tak, jak to cítím.
A zrovna teď cítím, že lámat mužská srdce je jen a jen dobrej nápad...
Tak je lámu.
Vybírám si hajzlíky.
Spím s kým chci a jak jen chci. Kdy se mi zlíbí.
A kašlu na lásku i na přetvářku - o obojím teď hodně dlouho nechci slyšet...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. března 2018 v 20:05 | Reagovat

To je pěkně otevřené přiznání, nehodlám tě v žádném případě odsuzovat, protože život je plný podobných situací...

2 stuprum stuprum | Web | 11. března 2018 v 20:08 | Reagovat

Spi se mnou, miluju ty, kvůli kterým jsou chlapi nevěrní!

3 Kitty Kitty | Web | 12. března 2018 v 3:43 | Reagovat

Z morálního hlediska bych úlet měla drobně odsuzovat, ale jako článek - do Výběru TT! Už tě tam vpisuju a díky  ;-)  :-D

4 Kate Kate | Web | 12. března 2018 v 11:30 | Reagovat

[1]: Děkuji... Po měsíci přetváření už jsem ani nechtěla něco mlžit, tak jsem psala jak jsem to cítila :-)

[2]: :-D Nemám problém! Napiš číslo a nebo adresu. Jenom se připrav na to, že až to přestane bavit mě, tak skončím. A to klidně i v polovině, abych tak řekla, "rozdělené práce"...

[3]: To já děkuji, Kitty. A morálně mne klidně odsuď - však aj já se odsuzuji... Ale to ani netušíš, jak dobrej byl v posteli! :-D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama